Nikogo dziś nie trzeba przekonywać, że ograniczenie emisji spalin do środowiska jest koniecznością. Coraz więcej europejskich miast, dbających o ekologię, w transporcie publicznym stawia na biogazowe autobusy.

Energooszczędne żarówki, energooszczędny sprzęt AGD, energooszczędne telewizory itd., energooszczędność zalewa nas na co dzień od lat, razem z nurtem ekologicznego trybu życia. Ale co tak naprawdę oznacza energooszczędność?

Domy na wodzie to bardzo popularne rozwiązanie na własne m w Europie Zachodniej, niemniej w ostatnim czasie zyskujące popularność w naszym kraju.

Ciepłownictwo stanowi jeden z najważniejszych sektorów polskiej energetyki. Aktualnie wytwarzanie ciepła do ogrzewania pomieszczeń lub ciepłej wody jest w dużej mierze oparte na węglu, gazie bądź oleju opałowym. Alternatywę dla kopalin może stanowić wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Obecność wody w krajobrazie miejskim stanowi o jego specyfice i nadaje miastu unikalne piękno. Człowiek od zarania dziejów starał się osiedlać nad wodą, chciał mieć od niej stały dostęp, bo poza nawadnianiem uprawianych ziem czy pojeniem zwierząt, była to jedyna droga transportowa, którą znał. I tak było przez wieki.

Fundacja Region Plus

Fundacja Region Plus jest organizacją pozarządową o statusie organizacji pożytku publicznego, zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000657818.

 

Celem Fundacji REGION PLUS jest szerzenie świadomości ekologicznej w społeczeństwie oraz dobrych praktyk w zakresie zrównoważonego rozwoju i jakości podnoszenia życia mieszkańców w obszarach miejskich. Fundacja realizuje swoje cele m.in. poprzez działanie na rzecz ochrony środowiska, prowadzenie działalności szkoleniowej, edukacyjnej i informacyjnej w tym zakresie, organizację konferencji, seminariów umożliwiających wymianę doświadczeń pomiędzy samorządowcami, środowiskami naukowymi i biznesem społecznie odpowiedzialnym.

 

Zadzwoń do nas:

tel./fax 52 581 00 56

tel. 52 356 95 99

kom. 602 343 748

Napisz do nas

biuro@ecometropolis.eu

Napisz do nas, odpowiadamy w przeciągu 24 godzin.